pl
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Noworoczne postanowienia w kategorii „Moda”

2022-01-10
Noworoczne postanowienia w kategorii „Moda”

Niewiele jest osób, na których Nowy Rok nie robi wrażenia. Większość z nas na myśl o Nowym Roku tworzy w głowie postanowienia, zastanawia się, co można zrobić inaczej, lepiej, sprawniej. Obiecujemy sobie, że nie będziemy robić tego a za to zrobimy więcej tamtego. Będziemy mniej tacy a bardziej jacyś. Noworoczne postanowienia świetnie się sprawdzają także w odniesieniu do naszej szafy i decyzji zakupowych.

Ubrania i dodatki to kategoria, w której wiele osób czuje się jak ryba w wodzie. Bardzo chętnie kupujemy nowe rzeczy, zamawiamy je przez internet, tworzymy w głowie stylizacje i cieszymy się z każdej nowej sztuki odzieży. Jednak mimo tego, że w naszych szafach raz na jakiś czas pojawia się nowa rzecz (albo wiele nowych rzeczy), często stajemy przed szafą z myślą „Nie mam w co się ubrać”. Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, to znaczy, że możesz spróbować w 2022 roku wdrożyć kilka ubraniowych postanowień.

Sprawdź, co już masz

Pierwsza sprawa to porządna inwentaryzacja zawartości szafy. Nowy Rok sprzyja takim porządkom. Miło zaczynać kolejny rozdział w życiu z uporządkowaną szafą, w której czeluściach nie czai się żadna zapomniana bluzka, której i tak nigdy nie włożyłaś. Albo spodnie, które kiedyś miały dobry rozmiar ale dziwnym trafem się skurczyły i wcale nie zamierzasz się w nich cisnąć – a one wcale nie zamierzają się poszerzać.

Zanim zaczniesz robić zakupy, sprawdź dokładnie swoją szafę. Może gdzieś tam w jej wnętrzu tkwi już brzoskwiniowy sweterek i wcale nie musisz go kupować drugi raz. Albo może gdzieś w samotności para dżinsów czeka, aż sobie o niej przypomnisz po tylu latach. Porządek w szafie daje nie tylko spokój, to także realny sposób na oszczędności. Nie trzeba wydawać pieniędzy by kupić to, co już masz

Daj sobie czas

Jeśli zobaczysz wymarzoną rzecz w sklepie, daj sobie jeden dzień na podjęcie decyzji, czy na pewno chcesz ją kupić. Czy na pewno jest wymarzona? Czy masz z czym ją ubierać? Czy kupując tę jedną rzecz, będziesz musiała od razu dokupić kilka innych rzeczy, żeby móc tworzyć stylizacje?

Decyzje zakupowe podejmowane pod wpływem impulsu nie zawsze są do końca trafione. Często działamy pod wpływem chwili i presją, że dana rzecz zaraz może zniknąć. Otóż nie zniknie ;-) A jeśli jakimś cudem zniknie, na jej miejsce pojawi się 10 nowych rzeczy, z których będziesz mogła wybierać.

Warto dać sobie jedną noc na przemyślenie, czy na pewno chcemy coś kupić/czy na pewno tego potrzebujemy. Może jednego dnia wydaje nam się, że na pewno chętnie przechodzimy całą zimę w różowym szaliku, a drugiego dnia okaże się, że chcemy jednak wtopić się w tłum i lepiej byłoby wybrać jakiś neutralny kolor? A jeśli jednak zdecydujemy się na różowy szalik, to czy na pewno będzie on pasował do koloru płaszcza, który wisi w szafie?

Czas i miejsce

Nie zapominajmy też o tym, że każda rzecz, którą kupimy musi mieć swoje miejsce. Jeśli szafa już pęka w szwach a rajstopy wychodzą z szuflady miło pozdrawiając każdego gościa, czas zrobić z tym porządek. Miejsce w szafie jest cenne, dlatego warto by było zajmowane przez rzeczy, które są w ciągłym użyciu.

Pamiętajmy też, że na zakupy przeznaczamy nasze cenne minutki! I choć zakupy same w sobie bardzo często są przyjemnością, starajmy się, aby efekt tych zakupów cieszył nas przez kolejne lata. Aby tak było, przed zakupami zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz i co chcesz kupić. Wtedy Twój sukces jest gwarantowany!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2022
pixel